APIE MANE

Sveiki atvykę į mano kolekcijos puslapį.Tikiuosi jums patiks mano kolekcija, čia galėsite rasti atsakymus į jus dominančius klausimus apie modelius bei žaislus,taip pat galėsite pasidalinti sava informacija. Na, o dabar trumpai apie mano kolekcijos rinkimo pradžią ir prasmę:

Vaikystėje mano tėvas daug keliaudavo po buvusią TSRS ir visada nepamiršdavo parvežti lauktuvių – modeliukų, žaislinių mašinėlių. Tačiau dar buvau per mažas, kad juos tinkamai prižiūrėčiau ir vertinčiau. Manau, tai yra normalu, nes žaislai ir skirti tam, kad su jais vaikai žaistų, lavintųsi. Turėjau tikrai daug modelių, žaislinių mašinėlių, deja dauguma jų buvo sulaužyti, pamesti, iškeisti. Liko tik maža dalis šių modelių, kurie ir yra man brangiausi, nes su jais užaugau, jie turi savo istoriją. 

Prieš 13 metų pradėjau rinkti tik BMW markės modeliukus, kadangi pats pradėjau vairuoti pirmąjį savo BMW klasės automobilį. Per 13 metų įsigijau apie 700 BMW modelių, kuriuos rasdavau keliaudamas tiek po visas Lietuvos parduotuves, tiek Europos šalių kolekcininkų parduotuvėse. Taip pat rinkau atskirą kolekciją modelių, kurie buvo susiję su mano asmeniškai turėtais automobiliais. Nepraeidavau pro šalį ir visada įsigydavau modelius, kurie man mieli savo išvaizda ar yra istoriniai.

Kolekcijos posūkis – tik TSRS modeliukai

Prieš kokius penkis metus rinkoje pradėjo atsirasti daug buvusios TSRS laikų modeliukų, kurie buvo pradėti gaminti iš naujo. Prisiminiau savo vaikystę ir nutariau, kad noriu surinkti visus modelius, kuriuos turėjau ar kurie yra išlikę iš vaikystės mano atmintyje. Taip persiorientavau ir pradėjau rinkti tik TSRS modeliukus. Nutariau rinkti ne naujai pagamintus modelius, o ieškoti būtent originalių iki TSRS žlugimo pagamintų modelių, kuriuos kolekcininkai atpažįsta tik iš kai kurių modeliuko elementų. Šių modelių amžius svyruoja nuo 20 metų ir gali siekti 40, 45 metus. 

Rinkdamas šiuos modelius prisiminiau, kad vaikystėje buvo daug žaislinių mašinų, su kuriomis žaisdavome smėlio dėžėse, darželyje. Todėl pradėjau domėtis ir šiais žaislais. Jų iki šių dienų yra išlikę dar mažiau nei modeliukų, nes jų paskirtis buvo žaisti, o ne saugoti. Tad dauguma jų iki mūsų dienų neišliko. Žaislines mašinas įsigydavau per užsienio aukcionus, dėl kurių esu praleidęs ne vieną bemiegę naktį ieškodamas internete. Tačiau užsienio aukcionuose labai dažnai galima apsigauti– kartais žaisliniai modeliai yra įvardijami kaip TSRS gamybos, nors iš tikrųjų jie pagaminti buvusioje Vokietijos Federacijoje, Bulgarijoje, Vengrijoje, Rumunijoje. Todėl tenka gerai paanalizuoti tokius modelius, kad neapsigaučiau.

Kolekcijos prasmė

Šios kolekcijos rinkimo prasmę aš galėčiau padalinti į kelius svarbiausius aspektus.

Pirmasis aspektas yra šių modelių ar žaislų istorinė vertė, noras išsaugoti juos, nes nežinia ar kai kurie iš mano turimų modelių bei žaislų nėra vienetai pasilikę, o gal aš juos paskutinis ir teturiu.
Antrasis aspektas yra galimybė suteikti draugams, pažįstamiems malonumą mintimis nors akimirkai sugrįžti į vaikystę, prisiminti, kai jie patys gal turėjo ar žaidė su mano turimais eksponatais, suteikti gerų emocijų antplūdį. Dauguma mačiusiųjų pripažįsta, kad ir jie turėjo tokius modelius, žaislus ir patys kaip vaikai pradeda džiūgauti imdami juos į rankas ar net pradeda žaisti.
2011m. išsipildė sena svajonė pradėti rinkti senovinius, retai sutinkamus USSR gamybos automobilius. Taip mano kolekcijoje atsirado 1975m. MOSKVICH 427, o po jo kolekciją papildė 1991 m.LUAZ 969M. Šių automobilių restauracijos akimirkos taip pat yra atnaujinamos šiame puslapyje.

Tad linkiu visiems besidominantiems modeliukų ir automobilių kolekcionavimu– ištvermės beieškant sau mielų modelių kolekcijai ir ištvermės restauruojant automobilius.

Pagarbiai Vladimiras